Godziny otwarcia:

Poniedziałek - nieczynne

Wtorek 10.00 - 16.00

Środa - nieczynne

Czwartek 10.00 - 16.00

Piątek - nieczynne 

Sobota 10.00 - 14.00

 

Outlet tkanin to kilkaset tysięcy metrów tanich tkanin i dzianin wysokiej jakości w asortymencie na metry i na kilogramy. Ogromna różnorodność wzorów, gatunków, barw i zastosowań sprawia że naszymi Klientami są szwalnie, zakłady, sklepy online, pracownie, hotele, restauracje.  Posiadamy kilkadziesiat wzorów w każdym asortymencie: koronki, aksamity, dekoracyjne, dzianiny, tkaniny ubraniowe, odzieżowe, kostiumowe, płaszczowe z wełny, bawełny, lnu, jedwabiu i wiele wiele innych asortymentów. Telefonicznie nie udzielamy informacji na temat tkanin z powodu mnogości rodzajów, wzorów, odcieni, grubości i innych parametrów których nie da się oszacować i ustalić w trakcie rozmowy. Zainteresowanych zakupami zapraszamy do outletu tkanin lub do serwisu wysyłkowego www.sklep-tanie-tkaniny.pl

 

HURT

Ceny hurtowe zaczynają się przy zakupach powyżej 50mb w przedziale co 10 mb w jednym asortymencie. Najlepszym sposobem zapoznania się z naszą ofertą jest wizyta w naszym Outlecie  ponieważ nie stosujemy polityki wysyłania skrawków tkanin lub omawiania dostępnego aktualnie asortymentu. Codziennie wystawiamy nowości więc zawsze jesteśmy po dostawie.

INFORMACJE:

Ważna informacja dla szanownych Klientów:)

Od stycznia 2023r Outlet Tkanin będzie czynny w następujące dni:

Poniedziałek - nieczynne
Wtorek 10.00 - 16.00
Środa - nieczynne
Czwartek 10.00 - 16.00
Piątek - nieczynne
Sobota 10.00 - 14.00

Outlet Tkanin - sprzedaż w dużym i małym hurcie.

 

 

futra

futra

lisek

lisek

Nasza co miesięczna dostawa. Tym razem wełny i futra.

Nasza co miesięczna dostawa. Tym razem wełny i futra.

flokati na jeansie

flokati na jeansie

flokati na jeansie

flokati na jeansie

baranek na jeansie

baranek na jeansie

baranek na jeansie

baranek na jeansie

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

Tanie Tkaniny Outlet

 

www.sklep-tanie-tkaniny.pl

Zarówno w sklepach stacjonarnych z tkaninami jak i w sklepach online pod szyldem Tanie Tkaniny oferujemy ceny detaliczne dla Klientów indywidualnych jak i ceny hurtowe dla sklepów, pracowni szyjących, zakładów krawieckich itp. Do hurtu oferujemy małe i zgrabne nawoje tkanin i dzianin o długości 10mb do 12mb które wytwarzamy samodzielnie poprzez dzielenie dużych fabrycznych rolek i nawijanie na mniejsze nawoje tkanin., są to tzw składki które może nabyć także Klient detaliczny. Zapraszamy do naszych sklepów z pod szyldu Tanie Tkaniny.

W naszej ofercie online są tkaniny dekoracyjne i tapicerskie takie jak flok, szenila i wiele innych zarówno we wzory jak i gładkie.  Szerokość wszystkich oferowanych tkanin tapicerskich to 140 cm, gramatura  175 - 185. Tkaniny są solidne, mocne, wytrzymałe. Często dwustronne. Znajdują się świetnie do zastosowań domowych tj na obicia meblowe, poduszki dekoracyjne, narzuty itp. W ofercie mamy rolki o długości materiału do 12 mb a także oryginalne nawoje po ok 50 mb. Oferta w dużym hurcie dostępna jest w serwisie www.sklep-tanie-tkaniny.pl w kategorii Tkaniny - Stoki w cenie 4 zł/mb Jest to doskonała pozycja na wzbogacenie oferty i asortymentu w swojej pracowni, sklepie, sklepie online itp. Stacjonarnie sprzedajemy tkaniny w Outlet Tkanin 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. 11 Listopada 1

Rodzaje i zastosowanie tkanin bawełnianych

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje więcej niż jeden rodzaj tkaniny bawełnianej. Jest ich kilka, a każdy ma inne cechy, które predysponują go do wykorzystania w produkcji różnego rodzaju tekstyliów. Wśród materiałów bawełnianych można wymienić batyst bawełniany, aksamit, bawełnę egipską, denim, sztruks, kreton, perkal, popelinę, drelich, flanelę, atłas.

Służy m.in. do wytwarzania miękkiej tkaniny – najpopularniejszej w przemyśle tekstylnym, a także, ze względu na silne własności absorpcyjne, do produkcji materiałów opatrunkowych. Włókno bawełniane jest też stosowane w mieszankach włókien, jako dodatek do wełny czy lnu.

Tkaniny bawełniane, jak sama nazwa wskazuje, wytwarza się z naturalnych włókien bawełny, które otaczają nasiona rośliny o takiej samej nazwie. Włókna te wykorzystuje się do produkcji tkanin już od tysiącleci (znali ją prawdopodobnie już Egipcjanie 12 tysięcy lat przed naszą erą). Charakteryzują się one miękkością i wytrzymałością, co sprawia, że są uniwersalne i mają szerokie zastosowanie. Bawełnę produkuje się w wielu miejscach, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Europie i Australii, lecz trzy czwarte wszystkich upraw znajduje się w krajach trzeciego świata. Proces przetwarzania bawełny jest bardzo złożony, a jej zbiór i moment otrzymania gotowej tkaniny dzieli wiele etapów, do których można zaliczyć:

 • zgrzeblenie włókna,
 • tkanie,
 • miękkość i giętkość;
 • dużą przepuszczalność powietrza, co jest cenne szczególnie w produkcji ubrań przeznaczonych na cieplejsze pory roku;
 • odporność na wysoką temperaturę;
 • wielofunkcyjność.

Ponadto bawełna jest odpowiednia dla dzieci, alergików i osób z wrażliwą skórą. W zależności od grubości materiału można też wybrać dla siebie ubrania, które zapewnią pożądany poziom ciepła – te grubsze ogrzeją nas w chłodniejsze dni, natomiast cienkie idealnie sprawdzą się latem, ze względu na wyżej wspomnianą lekkość i przewiewność. Wśród wad bawełny można wymienić skłonność do gniecenia się oraz długi czas wysychania.

Tkanina bawełniana jest szeroko wykorzystywana w przemyśle tekstylnym, głównie ze względu na jej uniwersalność i wytrzymałość, a także szereg innych cech. Większość z nas posiada w swoim domu tekstylia wykonane właśnie z tego materiału. Skąd tak właściwie biorą się tkaniny bawełniane, w jaki sposób powstają i do czego wykorzystuje się ich poszczególne rodzaje?

Warto w tym miejscu wspomnieć, że istnieje także bawełna zmodyfikowana genetycznie oraz bawełna organiczna. Ten pierwszy rodzaj należy do grupy roślin powstałych z wykorzystaniem inżynierii genetycznej. Dodaje się dodatkowy gen, co zabezpiecza roślinę przed niepożądanymi owadami i innymi szkodnikami. Pozwala to ograniczyć stosowanie pestycydów. Z kolei produkcja bawełny organicznej jest ściśle kontrolowana, aby cały proces odbywał się zgodnie z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie. W przeciwieństwie do produkcji bawełny konwencjonalnej, nie używa się chemikaliów i pestycydów, a także nie dopuszcza się do wyzysku pracowników. Rośliny zabezpiecza się za pomocą naturalnych środków i nawozów, np. czosnku, chili i obornika, a zbiory przeprowadzane są ręcznie. Dzięki temu włókna nie mieszają się z nasionami i olejem, co pozwala uniknąć konieczności ich późniejszego oczyszczania z wykorzystaniem silnych środków chemicznych.

Słowniczek nazewnictwa:

Welur - ciężki rodzaj flauszu.
Sukno - tkanina z płóciennym splotem, z nitek skręconych luźno.
Zastosowanie: płaszcze męskie i damskie, mundury.

Georgette - żorżeta - jest to lekka i rzadka tkanina o płóciennym splocie. Drukowana lub jednobarwna. Używana na strojne bluzki i suknie.
Fresko - o płóciennym splocie, twardym chwycie i ziarnistej powierzchni. Wykonana z mocno skręconej przędzy - mulinę. Używana na ubrania męskie i kostiumy.
Kaszmir - miękka i cienka tkanina o splocie skośnym. Drukowana bywa we tureckie wzory oraz inne.
Stosowana na szale i sukienki.

Tkaniny jedwabiopodobne i jedwabne są wytwarzane z naturalnego jedwabiu.
Boucle, bukle - tkanina mająca wątek z ozdobnych nitek Boucle, w wyniku czego powierzchnia tkaniny pokryta jest pętelkami. Stosowana na sukienki, damskie płaszcze, itp.
Flausz - tkanina zbudowana z luźno skręconej przędzy o skośnym splocie.
Zastosowanie: kurtki zimowe i płaszcze.

Najważniejsze typy tych tkanin:

Chiffon, szyfon - tkanina cienka z naturalnego jedwabiu, syntetycznego lub sztucznego o płóciennym splocie.
Atłas - tkanina produkowana z naturalnego i sztucznego jedwabiu o atłasowym splocie. Ma lśniącą powierzchnię. Używana na podszewki i strojne suknie.
Adamaszek - żakardowa tkanina z jedwabiu sztucznego, naturalnego lub innych tkanin, jednobarwna. Stosowana na suknie, płaszcze, kostiumy.
DZIANINY

Dzianiny, które produkowane są w rodzimym przemyśle dziewiarskim można podzielić, wg SWW, w zależności od materiału, który służy do ich wyrobu, na następujące grupy:

- bawełnopodobne i bawełniane,

- wełnopodobne i wełniane,

- z teksturowanych jedwabi,

- z jedwabi sztucznych i syntetycznych.

Dzianiny natomiast dzielimy na:

- paskowe,

- gładkie,

- żakardowe,

- wzorzyste splotowe,

- pętelkowe

- ażurowe i inne.

 

Dzianiny:

 

 • ity;
 • venezia;
 • wiskozy;
 • angory.

Tkaniny:

 • satyny;
 • szyfony;
 • szyfony satynowe;
 • tafty;
 • żakardy;
 • tkaniny bluzkowe;
 • koronki;
 • cekiny;
 • wełny gotowane;
 • tkaniny kostiumowe.

Dzianina interlokowa to najbardziej uniwersalna dzianina dzięki wielu cennym własnościom użytkowym, m.in.: miękkości, sprężystości, elastyczności. Dzianiny te są drukowane lub jednobarwne. Używa się ich na odzież sportową, bieliznę, a także w dużej ilości na garsonki, bluzki i inne ubrania.

Dzianina typu elastik jest dzianiną o podobnych właściwościach do dzianiny interloka. Z tej dzianiny jest wyrabiana ciepła bielizna damska, bielizna niemowlęca oraz pasy elastyczne w pończochach.

Dzianina żakardowa - stosuje się ją na płaszcze, sukienki, kostiumy, ubrania, garsonki i inną odzież.

Dzianina ażurowa mająca splot wzorzysty tworzący prześwity. Wykonane z różnych nitek dzianiny ażurowe stosowane są na różnego rodzaju bluzki, a z jedwabiu syntetycznego są używane na firanki.

Dzianina pętelkowa, zwana inaczej frotte. Tego typu dzianiny stosowane są na odzież dziecięcą, niemowlęcą, sukienki plażowe, kostiumy i inne.

Dzianiny charakteryzują się dużą elastycznością i rozciągliwością.

Badania organoleptyczne zasadzają się na ocenie własności dzianin, tkanin lub innych wyrobów przy pomocy zmysłów: węchu, dotyku i wzroku. Ta metoda wymaga dość dużej wprawy, jednak pozwala na bezpośrednią i szybką ocenę.

Satyna o splocie satynowym. Drukowana lub barwiona o połysku trwałym. Stosowana na podomki, bluzki, sukienki.
Gofra, zwana inaczej korą mająca prosty splot. Gofrowanie uzyskane jest przez punktowe nadrukowywanie roztworem zasady sodowej. Drukowana lub jednobarwna, stosowana na dziecięce i damskie sukienki, piżamy, koszule oraz pościel.
Krepa, czyli krepon - tkanina mająca sfalowaną powierzchnię uzyskaną na skutek użycia mocno skręconej przędzy. Tkanina niewiele gniotąca się. Drukowany, jednobarwny albo kolorowy materiał.
Zastosowanie: bluzki i sukienki.

- tkaniny, powstające z dwóch układów nitek, które przeplatają się pod kątem 900;
- dzianiny, w których znajdują się nitki tworzące wzajemnie się przeplatające oczka.
TKANINY - to wyroby płaskie utworzone z dwóch układów nitki wątku i osnowy.
Tkaniny wytwarzane przez nasz przemysł tkacki, a zwłaszcza tkaniny z nowoczesnych surowców i o nowoczesnym wykończeniu, dość często nie mają ustalonych nazw handlowych. Są one oznaczane za pomocą odpowiednich sygnatur, opartych na klasyfikacyjnym systemie. W większości przypadków produkowane obecnie tkaniny zbliżone są do rodzajów tkanin produkowanych, które produkowane są z surowców tradycyjnych, takich jak: bawełna, wełna, jedwab od dawna. Nazwy wymienionych tkanin są często zapożyczone z języka francuskiego , np. nazwy tkanin z jedwabiu oraz z języka angielskiego, np. nazwy tkanin z wełny, a także pochodzą nierzadko od nazw miejsc, w których wyprodukowano po raz pierwszy określony rodzaj tkaniny. Część nazw pochodzi także od nazw splotów, którymi tkaniny zostały wykonane (np. atłas krepa) oraz sposobu wykończenia tkaniny itd. Nowym rodzajom obecnie produkowanych tkanin nadaje się często dowolne nazwy handlowe.

Tkaniny lniane stosowane są na: ubrania robocze, garsonki, sukienki, wdzianka męskie, koszule sportowe fartuchy.

Zespół tkanin wełnopodobnych i wełnianych obejmuje czysto wełniane tkaniny i tkaniny z mieszankami wełny z innymi materiałami. W mieszankach jest stosowana wełna z elaną, wełna z angorą i inne. Do produkcji tych tkanin są używane często nitki wielokrotne, aby zwiększyć sprężystość tkanin, ich układalność, wytrzymałość itp. W zależności od przeznaczenia produkowane są tkaniny: kostiumowe, sukienkowe, męskie, płaszczowe damskie i inne.